| CPU |
Intel® Core™ i5-1135G7 Processor 2.4 GHz (8M Cache, up to 4.2 GHz, 4 cores) |
| Graphics | Intel® Iris Xe Graphics |
| Memory | 16GB LPDDR4X on board, Memory Max Up to:16GB |
| Display |
Touch screen, 13.3-inch, OLED, FHD (1920 x 1080) 16:9, Glossy display, 400nits, DCI-P3: 100%, Pantone Validated, Screen-to-body ratio: 80%, With stylus support |
| Connections | 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A 2x Thunderbolt™ 4 supports display / power delivery 1x HDMI 1.4 |
| Networking |
Wi-Fi 6(802.11ax)+Bluetooth 5.0 (Dual band) 2*2
|
| Storage | 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD |
| Size Height x width x depth |
30.50 x 21.10 x 1.19 ~ 1.39 cm (12.01" x 8.31" x 0.47" ~ 0.55") |
| Battery |
67WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion |
| camera webcam |
HD camera with IR function to support Windows Hello |
| Weight |
1.3Kg
|
| Keyboard and Touchpad |
Backlit Chiclet Keyboard
1.35mm Key-travel Support NumberPad |
| Audio |
SonicMaster |
| Charger |
TYPE-C, 65W AC Adapter, Output: 20V DC, 3.25A, 65W, Input: 100-240V AC 50/60GHz universal |
| Processor | Intel i5 |
| Generation | 11th Gen |
| Storage | 512GB SSD |
| Ram | 16 GB |
| Touch Screen | Yes |
| Shipping Cost |
|
| Shop Location | Nepal |
No reviews found!

No comments found for this product. Be the first to comment!