Dell Vostro 3400 with 11th Generation Intel Core i5-1135G7 Processor, Intel Iris Xe Graphics, 8GB DDR4 RAM (Expandable up to 16GB), 256GB SSD (Additional HDD Slot available for storage expansion), 14-inch IPS display with Full-HD (1920 x 1080 pixels) resolution, 42-WattHour battery, 1.49KG Weight, Dual speakers with tuned with Waves MaxxAudio, Comes with a 1-year warranty, a free laptop bag, and mouse as complimentary gifts from Esasto.
| CPU | 11th Generation Intel Core i5-1135G7 Processor (8MB Cache, up to 4.2 GHz) |
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics with shared graphics memory |
| Memory |
8GB DDR4, 2666MHz |
| Display |
14-inch IPS display; |
| Connections |
1 USB 2.0
1 HDMI 1.4 1 Ethernet RJ-45 2 USB 3.2 Gen 1 1 Headset Jack |
| Networking | 802.11ac + wifi |
| Storage | 256GB SSD; HDD slot available |
| Size :Height x width x depth |
Height: 0.71" - 0.78" (18.1 mm – 19 mm) |
| Battery | 3-Cell 42 Watt-Hours Integrated |
| Camera Webcam | 720p |
| Weight | 1.49kg |
| Audio | 2 tuned speakers with Waves MaxxAudio Pro 1 combo headphone/microphone jack |
| Processor | Intel i5 |
| Generation | 11th Gen |
| Storage | 256GB SSD |
| Ram | 8 GB |
| Touch Screen | No |
| Shipping Cost |
|
| Shipping | Ready to ship in 1-3 Business Days |
| Shop Location | Nepal |
No reviews found!

No comments found for this product. Be the first to comment!