| CPU |
Intel Core i7-1165G7 Processor 2.8 GHz (12M Cache, up to 4.7 GHz, 4 cores) |
| Graphics | Intel Iris Plus Graphics |
| Memory | 16GB LPDDR4X on board, Memory Max Up to:16GB |
| Display |
13.3-inch, FHD (1920 x 1080) resolution, TouchScreen display, DCI-P3: 100%, Pantone Validated, 400 nits brightness; Screen-to-body ratio: 80%, With stylus support |
| Connections | 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A 2x Thunderbolt™ 4 supports display / power delivery 1x HDMI 1.4 |
| Networking |
Wi-Fi
Integrated Wi-Fi 6 (802.11 ax (2x2)) Bluetooth Bluetooth 5.0 |
| Storage | 512GB PCIe Gen3 SSD |
| Size Height x width x depth |
30.50 x 21.10 x 1.19 ~ 1.39 cm (12.01" x 8.31" x 0.47" ~ 0.55") |
| Battery |
67WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion |
| camera webcam |
HD camera with IR function to support Windows Hello |
| Weight |
1.3Kg
|
| Keyboard and Touchpad |
Backlit Chiclet Keyboard
1.4mm Key-travel Support NumberPad |
| Audio |
SonicMaster |
| Charger |
TYPE-C, 65W AC Adapter, Output: 19V DC, 3.42A, 65W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal |
| Processor | Intel i7 |
| Generation | 11th Gen |
| Storage | 512GB SSD |
| Ram | 16 GB |
| Touch Screen | Yes |
| Shipping Cost |
|
| Shop Location | Nepal |
No reviews found!

No comments found for this product. Be the first to comment!