Brand new Dell Inspiron 7405 2-in-1 convertible laptop with Hexa-core AMD Ryzen 5 4500U processor, AMD Radeon Graphics, 8GB DDR4 RAM, 256GB M.2 NVMe SSD Storage, 14-inch TouchScreen display with Full-HD resolution, Fingerprint Scanner, Stereo Speakers with Waves MaxxAudio Pro tuning, premium build, BT WIN10 Webcam SANDSTORM Backlit Keyboard FP Reader
| Brand | Dell |
| CPU | AMD Ryzen 5 4500U Mobile Processor with Radeon Graphics |
| RAM | 8GB |
| Graphics |
AMD Radeon Graphics with shared graphics memory
|
| Memory |
8GB, 1x8GB, DDR4, 3200MHz
|
| Display |
14.0-inch Full-HD (1920 x 1080 pixels) WVA LED-Backlit Touch Display
|
| Type | 2-in-1 Convertible Laptop |
| Connections |
2 USB 3.2 Gen 1 ports
1 USB 3.2 Gen 1 (Type-C) port 1 headset (headphone and microphone combo) port 1 HDMI 1.4b port |
| Networking |
Intel Wi-Fi 6 AX200 2x2 (Gig+) + Bluetooth 5
|
| Storage |
256GB M.2 PCIe NVMe Solid State Drive
|
| Size: height x width x depth | Front height: 0.65" (16.44 mm) Rear height: 0.71" (17.94 mm) Width: 12.70" (322.50 mm) Depth: 8.74" (221.90 mm) |
| Battery | 4-Cell Battery, 53Whr (Integrated) |
| Camera Webcam |
HD camera with dual-array microphones
|
| Weight | 1.5KG |
| Additional features |
Stereo Speakers with Waves MaxxAudio Pro tuning |
| Processor | AMD Ryzen™ 5 |
| Storage | 256GB SSD |
| Graphic | AMD Radeon RX 5600M |
| Ram | 8 GB |
| Shipping Cost |
|
| Shipping | Ready to ship in 1-3 Business Days |
| Shop Location | Nepal |
No reviews found!

No comments found for this product. Be the first to comment!