| CPU | AMD Ryzen 5 3500U Quad-core (4 Core™) 2.10 GHz-3.70 GHz Cache 4 MB |
| Operating System | DOS |
| Screen | 14" LCD ComfyView In-plane Switching (IPS) Technology HD 1366 x 768 LED |
| RAM | 4GB |
| Hard Drive | 256GB SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel HD |
| Wireless | 802.11 A/C |
| Extensions | 2 x USB 3.1 Gens 1 ports with one featuring power-off USB charging 1 x USB 2.0 ports 1 x HDMI® port with HDCP support 1 x 3.5 mm headphone/speaker jack, supporting headsets with a built-in microphone 1 x Ethernet (RJ-45) port 1 x DC-in jack for AC adapter |
| Computer Memory | DDR4 SDRAM |
| Batteries | 3-cell 3220 MAH |
| Weight | 1.9Kg |
| Shipping Cost |
|
| Shop Location | Nepal |
No reviews found!

No comments found for this product. Be the first to comment!