| CPU |
10th Gen Intel Core i7-1065G7 Processor (Quad-Core, 1.3GHz, 8MB Cache) |
| Operating System | Windows 10 |
| Screen | 14-inch IPS LCD Touchscreen Display; Full-HD (1920 x 1080 pixels) resolution |
| RAM | 8GB LPDDR4x |
| Hard Drive | 512GB NVME SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Plus Graphic |
| Wireless | WiFi 6 Gig+ (Intel AX201), Bluetooth 5.0 |
| Connections | 2x USB-A 3.1, 1x USB-C with Thunderbolt 3, HDMI, microSD card reader, mic/headphone, Lock |
| Computer Memory | DDR4 SDRAM |
| Batteries | 48Wh, 3-cell |
| Dimensions | 325 x 230 x 16.9 mm (12.80" x 9.06" x 0.67") |
| Weight | 1.5Kg |
| Shipping Cost |
|
| Shop Location | Nepal |
No reviews found!

No comments found for this product. Be the first to comment!