Brand New
Sealed box packed
1 year warranty
| Brand | Dell |
| CPU |
11th Generation Intel® Core™ i7-11800H (24MB Cache, up to 4.6 GHz, 8 cores)
|
| RAM |
16GB, 2x8GB, DDR4, 3200MHz
|
| Graphics | NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 6GB GDDR6 |
| Display |
15.6-inch FHD (1920 x 1080) 165Hz 300 nits WVA Anti- Glare LED Backlit Narrow Border Display
|
| Type | |
| Connections | 1 USB 3.2 Gen 1 1 USB 3.2 Gen 1 with PowerShare 1 Thunderbolt 4/USB 3.2 Gen 1 Type-C port with DisplayPort with alt mode 1 USB 3.2 Gen 1 1 HDMI 1 Power in 1 RJ45 1 Headphones/mic |
| Networking |
Intel® Wi-Fi 6 AX201 (2x2) Wi-Fi + Bluetooth
|
| Storage |
512GB M.2 PCIe NVMe Solid State Drive
|
| Size: height x width x depth | Height: 0.98" (24.9mm) x Width: 14.06" (357.26mm) x Depth: 10.74" (272.83mm) |
| Battery |
6-Cell Battery, 86WHr (Integrated)
|
| Camera Webcam |
HD RGB camera with digital-array microphones in camera assembly
|
| Weight | 2.65 kg |
| Additional features |
1 headset (headphone and microphone combo) port
Stereo speakers with Realtek ALC3254, 2 W x 2.5 W Dual-array microphones |
| Processor | Intel i7 |
| Generation | 11th Gen |
| Storage | 512GB SSD |
| Ram | 16 GB |
| Shipping Cost |
|
| Shop Location | Bishalbazar Basantapur Area - Kathmandu Metro 23, Kathmandu, Nepal |
No reviews found!

No comments found for this product. Be the first to comment!