| CPU | Intel10th Generation Intel Core i7-10750H 6-Core Processor (Up to 5. 0GHz) |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 2060 Graphics with 6GB of dedicated GDDR6 VRAM |
| Memory | 16GB DDR4-2933MHz |
| Display | 15.6 inches Full HD (1920 x 1080) Widescreen LED-backlit IPS Display (120Hz Refresh Rate, 3ms Overdrive Response Time, 300nit Brightness and 72 percentage NTSC) |
| Connections | 4-Zone RGB Backlit Keyboard | Wireless: Killer Double Shot Pro Wireless-AX 1650i 802. 11ax WiFi 6 | LAN: Killer Ethernet E2600 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN | DTS X: Ultra Audio | 4th Gen All-Metal AeroBlade 3D Fan |
| Networking | Integrated 802.11 b/g/n or 802.11 ac (WiDi) Built-in Bluetooth™ V4.0 |
| Storage | 512GB SSD |
| Size: Height x width x depth | 14.3" x 10" x 0.78" inches |
| Battery | 59 Watt-Hours , 4-cell Li-ion Battery Pack |
| camera webcam | 720p |
| Weight | 4.41 lb |
| Maximum Power Supply Wattage | 230 watt |
| Shipping Cost |
|
| Shop Location | Nepal |
No reviews found!

No comments found for this product. Be the first to comment!